Ekologiczne systemy ochrony i odnowy brzegów w technologii BESTMANN - technik


Aby zapobiec erozji brzegów można zastosować naturalne ekologiczne systemy umocnień brzegów BESTMANN-technik których firma HYDROLECH jest producentem. Sednem naszej technologi jest wyprodukowanie wegetacyjnych materiałów roślinnych, gotowych do instalacji i natychmiastowego przejęcia roli zabezpieczającej i wpływania na równowagę biologiczną zbiorników i cieków wodnych.. Wykorzystywane przez nas do obsadzeń rośliny szuwaru brzegowego mają wspólną cechę, ekstremalnie rozwijają systemy korzeniowe. W ciągu dwóch, trzech lat wegetacji w dogodnych warunkach jakie stanowią dla nich nasze baseny, rośliny całkowicie przerastają włókno kokosowe poszczególnych produktów i w takim stanie nadają się do transportu i instalacji na odpowiednio przygotowanych brzegach zbiorników retencyjnych, stawów, oczek wodnych i cieków. Zmienny poziom wody, falowanie, przepływ wody czy żerowanie dużych ryb nie są w stanie wypłukać nasadzonych przez nas roślin które bardzo szybko wrastają w grunt skarpy tworząc naturalny szuwar zabezpieczający brzeg.

Zd.1 Baseny z wegetacyjnymi matami kokosowymi obsadzanymi roślinnością według odpowiednich schematów.

Zd.2 Pojedyncza wegetacyjna mata kokosowa o wymiarach 5x1 m2 po dwóch latach wegetacji roślin.

Zd.3 Systemy korzeniowe roślin całkowicie przerosły matę kokosową tworząc na spodzie maty kilku centymetrowej grubości splot niezwykle mocnych korzeni umożliwiających roślinom po instalacji maty na ich wzrost.

 Posiadamy kilku hektarowe ogrodnictwo w którym hodujemy roślinność brzegową służącą następnie do obsadzeń. Maty kokosowe i faszyny kokosowe po obsadzeniu roślinnością stanowią wegetacyjne elementy naszego systemu.